Nasza oferta

Dom Seniora – Centrum Rehabilitacji i Kultury w Ulesiu jest placówką przeznaczoną przede wszystkich dla osób starszych, które w wyniku chorób, niepełnosprawności lub zdarzeń losowych nie mogą samodzielnie sprostać zadaniom stawianym przez codzienne życie – wymagają opieki i pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb.

Misją „Naszego Ulesia” jest tworzenie przyjaznego i pełnego domowej atmosfery domu dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Nasze działania podejmowane przez wykwalifikowany personel, nakierowane są na opiekę seniorów na najwyższym poziomie. Tak aby Twoi bliscy żyli wygodnie i komfortowo w życzliwym otoczeniu.

Zapewniamy i dbamy o:

  • opiekę pielęgniarsko-opiekuńczą 24h/dobę,
  • aktywność seniorów,
  • poczucie bezpieczeństwa,
  • opiekę duszpasterską,
  • terapię zajęciową,
  • zajęcia kulturalno-oświatowe,
  • domowy rytm życia.

Ośrodek dysponuje pokojami 1- i 2-osobowymi z łazienkami i balkonami. Wyposażony jest w gabinety rehabilitacyjne (fizykoterapia, kinezyterapia, masaż suchy i wodny), sale terapii zajęciowej, bibliotekę, świetlicę /salę koncertową, ogrody zimowe, windę osobową. Na miejscu znajduje się kaplica. Ośrodek  pozbawiony jest barier architektonicznych.

Na terenie Domu Opieki istnieje również Izba Muzealna, eksponująca dzieje nieistniejącej już dziś, a sięgającej swymi historycznymi korzeniami początków Państwa Polskiego wsi Ulesie na tle dramatycznych losów północnej części Mazowsza.

Dom położony jest na pograniczu Mazowsza i Mazur w powiecie nidzickim, w gminie Janowo, (w odległości 170 km od Warszawy i ok. 80 km od Olsztyna), w miejscu o znakomitym mikroklimacie (w otoczeniu Lasów Napiwodzko-Ramuckich). Usytuowany jest na wzgórzu, co pozwala w ciszy i spokoju korzystać z piękna rozpościerającej się urokliwej doliny i z bogactwa natury. Stanowi znakomite miejsce nie tylko dla miłośników przyrody, ale przede wszystkim dla osób  pragnących w spokoju odpocząć,  poprawić zdrowie i kondycję fizyczną, spędzić wakacje, a także zamieszkać na stałe.

Ośrodek działa od 2006, jako filia Domu Opiekuńczo-Leczniczego w Pilaszkowie (gm. Ożarów Mazowiecki). Budowniczym obu Ośrodków jest ks. Edward Sobieraj (1940-2014), założyciel Fundacji. Dom został wpisany do rejestru Wojewody Warmińsko – Mazurskiego pod pozycją nr 6. Obecnie właścicielem Ośrodka jest Fundacja „Miłosierdzie i Kultura”.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!